logo

 המוח המזדווג בגיל ההתבגרות


להרשים ולשמור על הכבוד

כל הבנים נראים דומים. הבגדים גדולים עליהם, השיער פרוע בכוונה ועל הפנים זיפים לא מגולחים וחצ'קונים. הם מרוחים על השולחנות בהבעת שעמום וסלידה. המסר העיקרי של בן נוער מתבגר הוא שלא איכפת לו כלל מה אנשים חושבים עליו ואיך הוא נראה. אבל במציאות ההיפך הוא הנכון.

 

המתבגרים רגישים מאוד למה שאומרים עליהם בגלוי או במרומז. כל הערה או מבט בעלי משמעות חברתית חודרים לליבם. עכשיו החשיבות של אישור החברים עולה על זו של אישור ההורים. בעיניו דחייה מצד בני גילו שקולה למוות. הביטחון העצמי של המתבגר עומד ביחס ישר לתדמית שלו בעיני בני גילו. הפגנת סימנים של דומיננטיות ותוקפנות הם דרך חשובה לבסס את ההיררכיה החברתית ולשמר אותה. ולכן מאוד אופייני שהמתבגרים מתעמתים עם דמויות סמכותיות כולל עם הוריהם. אם המתבגר לא מצליח להיות מלך הכיתה הוא מעמיד פנים שהוא אדיש למתרחש.

גיל ההתבגרות - דוד גורן


המוח המזדווג
ניצני ההתעניינות המינית של המתבגר מתחילים בגיל 11-12. בנים מתחילים להרגיש ניצני משיכה מינית ולחוות פנטזיות מיניות חטופות. הם מלקטים בכפייתיות כל בדל מידע על סקס ולא עומדים בפיתוי להציץ באתרי פורנו אסורים.זה קורה שנים לפני שהם בשלים להזדווג. ומאידך זהו הגיל שבו הם מתחילים לאונן בתכיפות גדולה.

 על פי מחקרים, מגיל ההתבגרות ועד אמצע שנות העשרים לחייהם בנים מרגישים צורך לפלוט בין פעם אחת לשלוש פעמים ביום. החוקרים סבורים כי הגירוי המיני התכוף הוא צורך ביולוגי שמטרתו לשמר את הגברים מומרצים פוריים ונכונים לקיים "יחסי מין אמיתיים" בהזדמנות הראשונה שנקראת לדרכם.


נולדנו בעידן האבן
לא פעם אנחנו שומעים מהמתבגר שלנו שאנחנו לא מבינים שום דבר במוסיקה, בתסרוקות, בבגדים או באינטרנט – לגביהם אנחנו נולדנו בתקופת האבן.

מתבגרים - דוד גורן

כשהילד מגיע לגיל 16-17 מה שהוא הכי רוצה זה להיפרד מהוריו "תרדו ממני! תעזבו אותי בשקט ותנו לי לחיות את החיים שלי!". תכונה זו מביאה את המתבגר להמציא רעיונות חדשים, נועזים ואימפולסיביים. תכונה זו מתעצמת כאשר המתבגר נמצא עם חברים – אז הם חווים התלהבות ואופוריה שמגבירות עוד יותר את הנכונות לעשות מעשים מסוכנים.

נערים מתבגרים בטוחים שהם שולטים במצב. אבל זה לא נכון.
המערכת המרסנת במוח זו שמחשבת את הסיכונים מתפתחת רק בתחילת שנות העשרים כך שמוחו של המתבגר פועל בפול גז אך ללא בלמים. וכאן כמובן נחוצה בקרת ההורים.


נגעלים מריח האם

מחקרים הוכיחו שבנים מתבגרים נגעלים לא רק מנוכחותה של אימם אלא אפילו מהריח שלה ולכן אל תיעלבי שכאשר את מנסה לסדר לבנך את הצווארון או להחליק את שיערו, הוא מעיף לך את היד. אין מדובר כאן בבעיית התנהגות או משמעת הוא מקיים גבולות פיזיים חדשים בינו לבינך ובאותה השעה מקיף את פרטיותו בחומות בצורות.

 

60 שניות על אימון אישי לבני נוער

 

אימון אישי לבני נוער הוא תהליך קצר של ליווי אוהב ומכבד, שבו המאומן מתאמן בתרגילי חשיבה ומשחק שמשפיעים על אופן תפקודו בחיי היומיום. האימון מחזיר לילד את המושכות ליצירת מציאות חיים חדשה, ביטחון, חיוניות ואמונה בעצמו. האימון עוסק בהתנהלות הילד בתחומים הבאים:
התחום הלימודי
התחום החברתי
התחום הרגשי
התחום המשפחתי

 

readmore